E-sklep Kontakt Kariera

LANDINI

Strona główna   >   Oferta   >   LANDINI

Seria 5

Seria 5

Nowy Landini Serie 5, ewolucja doskonałości

Kiedy tradycja odradza się na nowo, rodzi się ponadczasowa doskonałość. Tak właśnie jest w przypadku firmy Landini, która rozszerzyła swoją ofertę o nowe ciągniki Seria 5, maszyny, które zaskoczą Cię komfortem, wszechstronnością i wydajnością. Osiągi i komfort są zapewnione przez osie Landini, które gwarantują niezawodność w każdych warunkach pracy i stabilność podczas transportu. Nowa opcja osi amortyzowanej radzi sobie w trudnym terenie w najlepszy możliwy sposób, zapewniając optymalny komfort i bezpieczeństwo w każdej sytuacji. Aby zmaksymalizować trakcję i przyczepność, Serie 5 wyposażono w Twin Lock, czyli system jednoczesnej zintegrowanej blokady przedniego i tylnego mechanizmu różnicowego. Układ ten automatycznie włącza i wyłącza blokadę mechanizmu różnicowego oraz napęd na cztery koła, ułatwiając pracę operatora i zwiększając jej efektywność.

Kiedy tradycja odradza się na nowo, rodzi się ponadczasowa doskonałość

Dzięki wydajności porównywalnej z maszynami wyższej kategorii, nowa maszyna Serie 5 Stage V jest idealna zarówno do pracy w polu, jak i w obrębie gospodarstwa, wykonując każde zadanie z maksymalną wydajnością i oferując doskonały komfort operatora. Markę Landini zawsze charakteryzowały pasja i innowacyjność, które prowadziły nas ścieżką badań i rozwoju, zaprojektowaną i wyprodukowaną w celu zaspokojenia potrzeb każdego gospodarstwa, ze szczególnym uwzględnieniem czynnika ludzkiego i stylu: to zwycięskie połączenie, które doprowadziło do nominacji modelu Landini 5-120 Dynamic jako finalisty nagrody "Tractor of the Year 2022" w kategorii Best Utility.

 

Nowa kabina Total View Slim: mnóstwo miejsca i doskonała widoczność w każdym kierunku

Kabina Total View Slim może być sztywna lub mechanicznie amortyzowana w dwóch punktach i w tym przypadku przyczynia się - wraz z amortyzowaną osią przednią - do odizolowania operatora od wstrząsów i zwiększenia komfortu podczas transportu i pracy. 4-słupkowa konstrukcja maksymalizuje powierzchnię przeszkloną, aby zapewnić pole widzenia w zakresie 360°, ułatwiając pracę w ciasnych miejscach, a nawet w nocy, dzięki zastosowaniu nawet 10 świateł LED. Przezroczysty szyber dach zapewnia pełną widoczność podczas korzystania z ładowacza czołowego. Kierownica jest regulowana w dwóch płaszczyznach, a elementy sterowania są ergonomiczne i intuicyjne. Wnętrze utrzymane jest w stylu samochodowym, a klimatyzacja zapewnia idealne warunki pracy przez cały czas. W wyposażeniu znajduje się również radio DAB i moduł Bluetooth z wbudowanym mikrofonem głośnomówiącym.

Zgodny z normą Stage V

Dostępne są trzy modele wyposażone w silniki FPT F36 o pojemności 3,6-litra, 4-cylindrowe, 16-zaworowe z turbosprężarką i elektronicznym wtryskiem Common Rail, o mocy do 114 KM. Dzięki technologii EGR/DOC/DPF/SCR nowe ciągniki Serii 5 są zgodne z normą Stage V i spełniają wymagania przepisów europejskich. Układ oczyszczania spalin jest zintegrowany pod maską, co zapewnia pełną widoczność ze stanowiska operatora. Układ Common Rail dostarcza dokładnie taką ilość paliwa, jaka jest potrzebna, co zmniejsza zużycie paliwa i poprawia osiągi. Do oszczędności przyczynia się również system Engine Memo Switch, który umożliwia zapamiętanie i przywołanie idealnej prędkości obrotowej silnika dla używanego narzędzia. Zbiornik paliwa o pojemności 135 l i zbiornik AdBlue o pojemności 13 l zapewniają długi czas nieprzerwanej pracy.

Osiem możliwych konfiguracji przekładni

Istnieje osiem możliwych konfiguracji przekładni, które zaspokoją wszelkie potrzeby: od przekładni Speed Four 12 + 12 z mechanicznym rewerserem do przekładni T-Tronic 48 + 16 z systemem Hi-Medium-Low, elektro-hydraulicznym rewerserem i zakresem biegów pełzających. Ciągnik Landini Serie 5 z elektro-hydraulicznym rewerserem może być również wyposażony w Park Lock, mechaniczną blokadę przekładni, która umożliwia bezpieczne zaparkowanie ciągnika nawet na stromych zboczach.

Układ hydrauliczny

Wszechstronność ciągnika Landini Serie 5 stanowi kolejny krok naprzód dzięki nowemu układowi hydraulicznemu, ukierunkowanemu na większą wydajność, który charakteryzuje się przepływem do 82 l/min. hydrauliki roboczej i 32 l/min. układu kierowniczego, a także 35 l oleju, który może być pobierany na przykład do wywracania wywrotek. Szybsza praca, równoczesne operacje, praca pod dużym obciążeniem - wszystko to jest możliwe przy mniejszym zużyciu paliwa, niższej prędkości obrotowej silnika, mniejszych wibracjach i hałasie, co zwiększa komfort i zmniejsza zmęczenie operatora. Dostępnych jest do 6 zaworów hydraulicznych3 sterowane mechanicznie, 1 sterowany elektrycznie oraz, jako opcja, 2 zawory montowane pośrodku ciągnika dla podnośnika i ładowacza czołowego, które można łączyć ze sobą. Dostępne są cztery typy zaworów (standardowy, typu "kick-out", pływający i z silnikiem hydraulicznym) o wszechstronnych i indywidualnych konfiguracjach. Opcjonalny selektor przepływu umożliwia zarządzanie maksymalnie 7 złączami hydraulicznymi.

Wymiary i masy< Powrót